Výroba

Na naše výrobky sú kladené veľké nároky – veď musia vydržať mráz, sneh, vietor, dážď aj priame slnečné žiarenie – a pri tom nestratiť nič zo svojej krásy. Preto si zakladáme na poctivých pracovných technikách, používame kvalitné materiály (porcelán, keramika, smalt) a najmodernejšie tlačové tegnológie, aby sa z našich vspomienkových fotografií mohli tešiť aj budúce generácie. Celý postup tak musí byť precízny.

Výroba sa začína u Vás – vyberiete si fotografiu, ktorá sa Vám najviac pozdáva (alebo aj väčšie množstvo, ak sa nemôžete rozhodnúť) a pošlete nám ich buď poštou v papierovej podobe, alebo emailom v podobe digitálnych dát. O svoju papierovú fotografiu sa nemusíte báť, vráti sa Vám spolu s finálnym výrobkom v pôvodnom stave.

Náhrobné porcelánové fotografie
Foto na náhrobný kameň - výroba
Fotografie na hroby
Foto na porcelán
Keramické fotografie - grafické práce

Teraz prichádzajú k slovu grafici. Vašu fotografiu (v prípade papierovej verzie) naskenujú, aby sa mohli venovať ďalším úpravám. Niekedy je potreba fotografiu viac či menej retušovať, odstrániť škvrny, orezať, upraviť pozadie, vykonať montáž či iné úpravy. Na konci úsilia grafika je fotografia pripravená do keramickej tlače.

Náhrobné porcelánové fotografie

Možno ste počuli, že sa u bežnej tlače využívajú tlačové materiály na báze organických látok. My však pre tlač využívame anorganické pigmenty, ktoré možno nezabezpečia tak výrazné farby, ako ste zvyknutí u bežnej fotografie, za to ale vydržia vysoké teploty 700 ° až 1000 ° C, ku ktorým pri vypaľovaní v keramickej peci dochádza. Počas tohto procesu je portrét dokonale zafixovaný do porcelánovej glazúrovanej podoby a vydrží potom celé desaťročia.

Neverili by ste, ako náročný celý proces výroby môže byť. My však vieme, ako na to. Napaľujeme síce v špeciálnych peciach výrobky vo väčšom množstve, musíme ale každému z nich venovať špeciálnu pozornosť. Konkrétne tvary vybrané zákazníkom si totiž vyžadujú presne doladennie vypaľovacej krivky. Celý postup prísne kontrolujeme a pozorne strážime požadovanú teplotu.

Počas vypaľovanie dochádza pri vysokých teplotách k zlučovaniu jednotlivých technologických vrstiev, čo má za následok posun farebného spektra na keramickú fotografiu oproti pôvodnej predlohe. Tieto farebné zmeny sú spôsobené práve špecifickou výpalnou technológiou, sú teda úplne prirodzeným dôsledkom celého postupu a treba s nimi dopredu počítať. Naším cieľom je vyrobiť pre Vás čo najkrajšiu spomienkovú fotografiu, ktorá poteší a vydrží dlhé roky.

Výroba keramických fotografií